projel 330

RMK Projel 330 İZO/NPG Yüksek Performans Jelkot

Akrilik Jelkot

  • Projel 330 jelkot, izoftalik/NPG esaslı, akrilik modifiye, tiksotropik, hızlandırıcı ihtiva eden, yüksek performans bir jelkottur.  
  • Projel 330 asitler, bazlar ve klorlu su dahil, hemen her tür kimyasal maddeye dayanıklı ürünler verir. Kısa süreler için 215 ºC ye kadar sıcaklıktan etkilenmez.
  • Özellikle ısı değişikliklerinde yorulma ve çatlama göstermez. Çizilme ve matlaşma açısından da iyi özellikler verir. Mutfak tezgahları, lavabolar, kimyasal madde tankları, gıda sektöründe kullanılan ekipman yapımı ve tekne yapımında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca kimyasal ve ısı dayanımı gerektiren, parlaklığın da önemli olduğu her türlü alanda uygulanabilir. Mutfak tezgah ve evyelerinde zaman içinde oluşan kılcal çatlaklar Projel 330 ile elde edilen ürünlerde görülmez. Bilindiği gibi evyeler deterjan, tuz ruhu, soda, sirke, limon, yemek artıkları gibi birçok madde ile temas etmekte ve sıcaklık değişiminin çok fazla olduğu bir ortamda bulunmaktadır. Değişik jelkotların dayanıklılığını belirlemek için yaptığımız termal şok testlerinde Porojel 330 jelkot uygulanmış evyenin, genel amaçlı jelkot uygulanmış evyeden 4 kat daha dayanıklı olduğunu belirledik. Ayrıca leke tutmama açısından da iyi netice verir.
  • Projel 330 jelkotun en temel özellikleri arasında, kimyasal maddelerden etkilenmemesini, son ürüne verdiği parlaklığı, çizilme, darbe, yüksek ısıya ve ısı değişikliklerine dayanımını sayabiliriz. Esnek bir jelkot olduğu için çatlama yapmaz. Deniz suyu, sabunlu veya deterjanlı kaynar su dahil olmak üzere her tür su ve buhara dayanıklıdır. Bütün bu özelliklerine ilave olarak estetik bakımdan çok açık renkli ve zamanla sararma, solma ve matlaşma açısından da oldukça dayanıklı ürünler verir. Fiziksel, kimyasal ve ısı dayanımıyla birlikte estetiği de en üst seviyede sağlayabilecek bir performans jelkotudur.