projel 321

RMK Projel 321 F-P Orto/NEO Jelkot

rmk jelkot

Projel 321 jelkot, ortoftalik/özel glikol esaslı, akrilik modifiye, tiksotropik, hızlandırıcı ihtiva eden, performans jelkotudur. 
 
Fiziksel ve kimyasal dayanıklılığın yanında estetik görünümün de önemli olduğu alanlarda kullanılır. Uygulama sırasında mikronize hava kabarcığı oluşturmadığından, elde edilen ürünler çok canlı ve parlak olmaktadır.  Projel 321 çok açık renklidir. Bu özellik ürüne yansıdığından özellikle poliester mermer üretiminde açık renkli ürünler elde edilir.
 
Projel 321 ile yapılan ürünlerde, hava şartları ve güneş ışınları etkisiyle zamanla rahatsız edici boyutlara ulaşan sararma olaylarına rastlanmaz.  Projel 321’in darbe dayanımı yüksektir. Esnek bir jelkot olduğu için çatlama yapmaz. Deniz suyu, sabunlu veya deterjanlı kaynar su dahil olmak üzere her tür su ve buhara dayanıklıdır. Projel 321, apolar solventler dışında kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. ( Asitler - Bazlar dahil olmak üzere ) Şeffaf ve parlak ürünler vermesi ve sabunlu suya dayanıklı olması özelliklerinden dolayı küvet, lavabo gibi poliester saniter malzeme, poliester mermer, havuz elemanları, su depoları ve deniz araçları yapımında kullanılır. Daha yüksek dayanıma sahip ürünler için Projel 330 u kullanmanızı tavsiye ederiz. Güneş ışığına ve hava şartlarına dayanıklılığının yüksek olması özelliklerinden dolayı çatı ve cephe kaplamaları, dekoratif malzeme ve mobilya üretiminde, ayrıca endüstriyel uygulamalarda ( elektroliz kapları gibi ) güvenle kullanılabilir.