Cila Tipi Polyester Reçine

Cila Polyesteri

Mobilya sektörüne yönelik tasarlanan cila tipi polyester reçinesidir. Bünyesinde parafin içeren bu ürün 5-7 kat atılmakta ve her atım sonrasında zımparalanmaktadır. Bu işlem sonrasında kaplanmış olan ürün son derece parlak ve ahşabın desenini net bir şekilde gösteren derinliğe sahip olur. Sahip olduğu bu özelliklerinden ve ürün yüzeyinin kolay çizilmemesi nedeni ile mobilya sektöründe özel üretimlerde tercih edilmektedir.

Yere paralel yüzeylere tatbik edilir, dik olarak tatbik edilemez. Üzerine tatbik edilen son kat verniklerden etkilenmez, çok sağlam bir zemin oluşturur. Ahşap yüzeylerin (kaplama, masif gibi) doldurarak düzgün bir alt zemin elde edilmesinde kullanılır. Bir nevi dolgu verniğidir
 

Uygulama yapılacak yüzey her türlü kir ve yağdan arındırılmalı, nemli ya da ıslak olmamalıdır. Temiz yüzeyler üzerine tatbik edilir. Cila polyester karışımı hazırlanırken önce hızlandırıcı (kobalt oktoat %6) karıştırılıp, hızlandırıcı iyice karıştıktan sonra sertleştirici (mek-peroksit) ilave edilir.

Kapalı ambalajlarda kuru temiz ve serin yerde muhafaza edilmelidir. Aynı şarj numaralı ve aynı tarihli ürünler bir arada depolanmalıdır. Kullanım ömrüne dikkat edilmelidir.